Духові інструменти

Духові музичні інструменти є одними з найстаріших представників свого роду. Їх історія налічує навіть не сотні, а тисячі років. Без таких інструментів неможливо уявити більшість напрямків музики, включаючи класику, фольк, джаз і навіть сучасні стилі. Існує кілька видів і підвидів таких музичних інструментів, тому перед покупкою варто розібратися з їх особливостями і функціональними відмінностями.

Походження духових музичних інструментів

Музика завжди займала особливе місце в житті людей, а духові інструменти і поготів, так як їх поява налічує не одну тисячу років. Під звуки музики наші предки:

  • відправлялися на полювання;
  • вели війни;
  • здійснювали різні обряди;
  • проводили святкування.

Практично кожен музичний інструмент, що дійшов до наших днів, пройшов кілька етапів модернізації, проте багато елементів зберегли свою автентичність. Це в повній мірі стосується деяких труб і ріжків, через які одержуються духовий або «повітряний» звук. Звучання було кілька мізерним і відрізнялося завдяки відмінностям в розмірах і матеріалі інструменту. Але з появою в XIX столітті вентиля в світі музики відбувся справжній переворот.

Різновиди духових музичних інструментів

Сьогодні все духові можна розділити на два основних види:

  • мідні;
  • дерев'яні.

Варто зауважити, що поділ грунтується не на матеріалі, з якого виготовлені інструменти, а на способі створення звучання. Наприклад, перші флейти виготовляли виключно з деревини, тоді як зараз для їх виробництва може використовуватися метал і навіть пластик. Щоб розібратися з видами представників духових, варто розглянути кожен з них докладніше.

Мідні духові інструменти

Даний вид широко застосовується в багатьох музичних стилях, видаючи різноманітне звучання. Такі духові найчастіше роблять із латуні або міді, після чого наносять сріблясте покриття. Цікаво, що кілька сотень років тому частина представників мідного виду виготовляли з деревини, після чого накривали мідним кожухом.

Цей вид інструментів можна розділити на кілька підвидів:

  • натуральні;
  • клапанні;
  • кулісні;
  • вентильні.

Кожен з підвидів має свої особливості.

Натуральні

В їх число входять горн, фанфари, різні труби, ріжки сигнального типу, найпростіші валторни і альпійський ріг. Звук відтворюється губами з характерним натуральним звукорядом. Користувалися широким попитом в оркестрову музику до кінця XIX століття. Сьогодні сприймаються скоріше як ретро екземпляри, що створюють антураж.

Клапанні

Складаються з клапанної труби, Серпент, народного ріжка і цинк-корнета. Принцип дії полягає у відкритті та закритті декількох клапанів одночасно за допомогою дій пальців музиканта. Для гри на клапанних духових слід володіти неабиякою майстерністю. Цим, а також появою вдосконалених вентильних моделей, обумовлено падіння популярності клапанних виробів.

Кулісні

Кулісні моделі характеризуються рухомий u-подібною трубкою. При її русі відбувається регулювання звучання в бік його зниження або підвищення. Найбільш відомий кулісні музичний інструмент - тромбон.

Вентильні

Широкий модельний ряд труб, валторн, і туб відноситься до вентильному підвиду. Оснащення інструментів вентилями дозволило регулювати довжину потоку повітря не тільки диханням музиканта, але і пальцями. Саме це відкриття є найважливішим в історії розвитку духових інструментів.

Дерев'яні духові інструменти

Спочатку такі інструменти представляли собою вироби у вигляді порожніх трубок, які були виготовлені з щільних порід деревини. Сьогодні деякі представники дерев'яних духових роблять з металу, наприклад, саксофони і флейти. Трубка може мати різну форму: конус, зворотний конус і циліндр. Інструмент складається з декількох складових елементів, які укладаються в футляр окремо один від одного.

Дана група також ділиться на підвиди:

  • лабіальні;
  • язичкові.

Перший підвид ще називають губними музичними інструментами.

Лабіальні

Якщо перекласти назву з латині, то такі інструменти слід називати «губними». Вони видають звучання самостійно: потік спрямованого губами повітря перетинається з отворами, виконаними в тілі інструмента, після чого і з'являється звук. Флейта є найвідомішим представником лабіальний. Можуть відрізнятися в залежності від форми основного тіла.

Язичкові

Звучання видає не сам музичний апарат, а тростину або язичок, який розташований всередині корпусу. Аудіо Контроль здійснюється за допомогою важелів і клапанів, які встановлюються з зовнішньої сторони корпуса. Серед основних язичкових моделей можна відзначити:

  • кларнет;
  • фагот;
  • гобой;
  • саксофон.

Окремо варто сказати про мундштучних духових. Ці вироби оснащуються мундштуком, знімним елементом аерофонів. Він може відрізнятися за формою і габаритами. Наприклад, велика частина мідних духових комплектується чашкообразно мундштуком, але флейта і саксофон випускаються з деталлю, що нагадує дзьоб. Габарити і форма мундштука впливають на висоту звучання. Чим менше знімний елемент, тим вище ноту він дозволить взяти.

Аксесуари до духових інструментів

Будь-музичний інструмент, а особливо духовий, потребує регулярного догляду. Для продовження терміну життя багато виробників випускають засоби очищення, включаючи шомпол, серветки, мастило і щітки. Також в число аксесуарів входять змінні деталі, такі як мундштуки, шийки і тростини.

Для дбайливого зберігання потрібні спеціальні чохли, які допоможуть і при транспортуванні інструментів. Вони не тільки захистять вироби від ударів і механічних тисків в процесі перевезення, а й стануть перешкодою для вологи.

У нашому інтернет-магазині ви зможете купити якісні інструменти і аксесуари до них за приємними цінами. Ми пропонуємо тільки оригінальну продукцію відомих брендів з сертифікатами якості.

Доставка товару здійснюється в Київ, Дніпро, Львів і будь-який інший місто України. Також можливий самовивіз і доставка кур'єром по Одесі. Ми працюємо з різними формами оплати і пропонуємо вигідні умови повернення та обміну товару. Для отримання докладної інформації, зв'яжіться з онлайн-менеджером на сайті 1-m.com.ua.

Разгорнути
1
false
false
true
Вилучити
Змінити