Як підключити блютуз колонку до телефону?
Як правильно підключити блютуз колонку до телефону
Сучасний телефон може замінити ноутбук. Досить великий екран з яскравим і якісним кольором добре відтворює відео. Але, на превеликий жаль, відчути повноцінне звучання із вбудованого динаміка не вдасться. Про музику й казати не доводиться. Тут є два варіанти: надіти навушники або підключити колонки. Мобільність та гучність – головна перевага тандему смартфон-колонки. Для портативної стереосистеми потрібні перехідники. Звичайно, простіше скористатися пристроєм Bluetooth, але акустика буде менш яскравою.
Вибір портативних колонок
Для мобільного підключення до телефону підходять не всі стовпчики. Один роз'єм одразу обмежує вибір кабельної пари. Підключити можна лише найпростіші динаміки з системою 2.0. Коло вибору звужується далі. Смартфон потягне лише активні колонки з підсилювачем. Пасивні, живлячись від заряду батареї, швидко посадять гаджет. Далеко від стаціонарної мережевої апаратури отримати відмінну якість звуку не вдасться. Для подорожей краще бездротові колонки. Як варіант, для розширення функціоналу використовуйте док-станції. Для вибору переносної стереопари керуйтеся такими критеріями:
- мала потужність для провідних, до 6 Вт буде достатньою;
- компактність;
- наявність порту мікро-USB;
- наявність кнопок включення та контролера гучності;
- ємність батареї.
Для любителів радіо виробники пропонують моделі із вбудованим FM.
Підключення дротових колонок до телефону
Звук із усіма спецефектами - улюбленець кіноманів. Яскраві баси, дзвінкі ноти та гарні переходи – принадність для меломанів. У порівнянні з мобільною блютуз-версією у дротових аудіоблоків тональність і чіткість більш насичені. Якщо додати сабвуфер, буде дуже чудово. На жаль, для смартфона проблематично. Пристрій не потягне потрійну стереосистему. Розрізняють кілька способів приєднання акустичної апаратури:
- підключення до стандартного введення 3,5 мм через міжблочний кабель RCA/minijack;
- за допомогою дроту з micro USB - згодиться провід від зарядки телефону.
Вибирайте найбільш вдалий варіант. Мережні стовпчики не забудьте включити в джерело живлення.
Послідовне бездротове підключення колонок
Існує всього два способи подібного підключення: через Bluetooth та вбудований модуль NFC. Відсутність проводів компенсується малим радіусом безперебійної роботи – 15 та 10 метрів відповідно.
Синхронізація з блютуз
На вибір можна підключити одну колонку або дві одночасно. Пара, звичайно, краще передасть акустичне об'ємне забарвлення. На підключення не потрібно жодних спеціальних додатків. Для дуже швидкого підключення діємо поетапно:
- одразу перевірити заряд батареї на смартфоні та колонці (або парі);
- увімкнути аудіоблок та зняти блокування на телефоні;
- запустити Bluetooth на кожному гаджеті;
- встановити з'єднання, вибравши значок стовпчика зі списку пристроїв на смартфоні.
Якщо це мінімум повторне підключення, воно встановиться автоматично. Для першого процедура та сама. Якщо система запропонує пароль, пошукайте його в інструкції до колонок. Після введення ПІН-коду все почне працювати. Залишилось увімкнути відео або аудіозапис.
З двома колонками від одного виробника проводяться ті ж самі маніпуляції. Спершу поетапно запускається одна, а після її підключення друга. Пристрої різних марок доведеться під'єднувати безпосередньо. Між девайсами необхідні перехідники мама-тато, а для послідовного включення до смартфону – мікро USB.
Підключення через NFC
Швидка швидка штука, але не для кожного телефону і тільки на короткій відстані. NFC дозволяє синхронізуватися одним дотиком. На жаль, цей модуль доступний лише для Android. Запустіть в налаштуваннях смартфона NFC, колонки, обладнані цим зв'язком, позначені значками з літерою «N». Щоб активувати з'єднання, проведіть гаджетом кілька разів строго над позначкою.
Бездротове підключення для iOS доступне лише за допомогою функції Bluetooth. Процедура аналогічна вищеописаної послідовності. Як варіант можна застосувати спеціальні для iPhone док-станції. Дротове здійснюється кабелем з роз'ємами USB.
Вирішення можливих проблем підключення колонок до смартфону
Перш ніж приступати до вирішення проблеми, необхідно виявити її причини. Для дротових та бездротових стереоблоків вони різні. Насамперед перевірте, чи включена колонка.
Несправності та ремонт кабельного з'єднання
На що слід звернути увагу у разі виникнення проблем:
- цілісність дротів;
- наявність механічних ушкоджень на штекерах;
- справність та забруднення всіх роз'ємів;
- відповідність заявленої потужності колонки;
- рівень заряду акумулятора.
Заряджаємо пристрої, які використовуватиме. Пошкоджені кабелі слід замінити, очистити отвори. Щоб перевірити на телефоні, підключіть навушники та блок живлення.
Можливі несправності бездротового підключення
iOS та Windows позбавлені NFC. Для цих пристроїв проблеми криються лише у блютузах. Найпростіша причина – ви відійшли з телефоном на надто далеку відстань. Розберемо решту можливих:
- низький відсоток батареї телефону та девайсу;
- раніше створена синхронізація не дозволяє доступу;
- неактивний Bluetooth;
- включені режими "Польоту" або економії батареї;
- заблокований екран.
При низькому відсотку підзарядки девайси відмовляються працювати. Почніть із підключення до живлення. Як ще вирішується проблема синхронізації:
- розірвіть активні підключення та спробуйте ще раз;
- для активації блютуз перезавантажте телефон, якщо не допомагає - несемо у ремонт;
- відключіть блокуючі режими;
- екран залишайте у робочому стані.
Коли налагодити роботу не виходить, причина несправності швидше за все криється в поломці гаджетів.
Яскрава акустика будинку, на природі, далекій подорожі – це все мобільні колонки. Слухайте пісні та аудіокниги у високій якості в будь-якому місці. Динамік телефону не може розкрити звучання повною мірою. Просте підключення та невисока вартість грають на користь стереопари. Ви точно не пошкодуєте, купуючи портативну систему.