Як підключити колонки до ноутбука?

Як швидко підключити колонки до ноутбука

Усі люблять дивитися фільми та слухати музику. Кіношні спецефекти або інструментальні переходи у різних програвачах відрізняються. Найпопулярнішим із пристроїв відтворення залишається ноутбук. На жаль, повною мірою розкрити акустику його вбудовані динаміки не в змозі. Для геймерів гарний звук загалом частина гри. Фоновий супровід підвищує адреналін і дає бажання перемагати. Саме колонки забезпечують ефект присутності та повністю оголюють кожну ноту.

Фото крупным планом активной акустической системы BIG RC15FA в черном цвете

Види колонок для ноутбука

Залежно від підключення колонки поділяють на провідні та бездротові. Кабельні є двома окремими пристроями з безпосереднім під'єднанням до ноутбука проводами USB. Кожна виводить звук зі свого каналу – правого чи лівого. Такі колонки оснащені підсилювачами та завжди активні. Низка моделей має подвійні динаміки, які видають звучання повноцінніше. Провід має досить великий переріз, а деякі дроти комплектуються коліщатком для гучності.

Бездротовий стереоблок має вбудований акумулятор, який заряджається від будь-якого гаджета, а до ноутбука підключається через систему Bluetooth. Колонка невеликого розміру, але здатна відтворити якісний звук.

Скрізь є свої переваги та деякі недоліки. Портативні кабельні динаміки потужніші та не вимагають постійної підзарядки. У їхню комплектацію додають сабвуфери для ідеального звучання низьких частот. На відміну від стаціонарних блютуз-колонки менше за розміром і вільно переносяться у будь-яке місце. Вони позбавлені кабельного підключення, що саме собою зменшує ймовірність несправностей. Єдиний провід – це зарядний пристрій.

Після першого підключення та під час експлуатації проводиться настроювання стереосистеми. Спочатку розберемося з етапами приєднання. Правильна послідовність дій одночасно задіює колонки на роботу.

Як підключити дротові колонки до ноутбука правильно

Для портативної системи використовується стандартний стерео роз'єм 3,5 мм та USB-порт. До підключення колонок слід заздалегідь підготуватися:

  1. Почнемо з розташування - місце вибирається таким чином, щоб кабель легко діставав ПК. Для коротких дротів використовуємо подовжувачі.
  2. Для об'ємного звучання розміщуємо колонки у протилежних сторонах. На корпусі виробник буквою зазначає для якого боку призначена колонка: R - права, L - ліва.
  3. Сабвуфер ставимо посередині, на підлогу або ноутбук, після чого перевіряємо кабель. Перекручування створює непотрібні перешкоди.
  4. Запускаємо ноут - якщо у колонок свій мережний провід, підключаємо його до джерела живлення. Зменшуємо звук на колонках та динаміках ПК.
  5. Вставляємо порт USB та штекер пристрою у відповідні роз'єми. Для зовнішніх аудіотрансляторів використовується висновок із позначкою «навушники». Моделі з двома штекерами підключаються відповідно до позначок «навушники» та «мікрофон».
  6. Перше підключення потребує встановлення драйверів. Виготовляється автоматично або вручну. Після завантаження іноді потрібно перезапустити ноутбук.

Включаємо файл будь-якого формату. Плавно регулюємо звук до необхідного рівня.

Іноді після всіх маніпуляцій звук із колонок не відтворюється, а працюють лише вбудовані у ПК динаміки. Насамперед перевіряємо правильність підключення до роз'ємів. Друге - проводимо налаштування в самому ноутбуці. Потрібно перекласти спосіб звукового відтворення в операційній системі. Зовнішній фоновий висновок за замовчуванням.

Коли гучність або тональність не влаштовують, придбайте підсилювачі потужності із вбудованим еквалайзером. Потрібні перехідники, але необхідність купівлі нової аудіосистеми відпадає.

Як підключити блютуз-колонки

Пристрої хороші як переносний варіант. Їх зручно брати у поїздку чи на природу. Вони не обтяжуються кабелями. Розташовуються в будь-якому місці, куди дістає з'єднання Bluetooth (радіус 15 м). Підключення бездротових колонок простіше і займає менше часу. Приймаємо, що ноутбук має вбудовані модулі блютуз. Щоб швидко впоратись, зберігаємо послідовність дій:

  • Повністю заряджаємо колонку від відповідного джерела живлення.
  • На стереосистемі активуємо пошук сполучення.
  • Запускаємо з'єднання на ПК: розділ "Параметри"/"Пристрої"/"Bluetooth". При активації з'явиться список доступних пристроїв. Вибираємо позначення колонки.
  • Можливо, комп'ютер зажадає пароль. В інструкції колонок знайдіть Пін-код. Після розблокування з'єднання буде встановлено.

Що робити, якщо у ноутбуку Bluetooth не передбачено?

Проблема найчастіше виникає з ноутбуками старих моделей. Зовнішній адаптер легко вирішує проблему. Параметр модуля необхідно вибрати відповідно до ПК.

NFC — підключення бездротової колонки одним дотиком

Нова технологія комутації nfc з'єднує пристрої близько 10 см. Встановлюється в будь-який апарат з операційною системою Android, але найчастіше в смартфон. Для підключення одним дотиком проводиться швидке налаштування. Щоб перевірити вбудований модуль, перейдіть до налаштувань гаджета. Відкрийте знайдену опцію. Для з'єднання кілька разів проведіть над нею розблокованим смартфоном. Залишається вибрати та запустити файл.

Що робити, коли все зробили правильно, а звуку нема

Зверніть увагу, якщо одна із колонок несправна, вся система може не працювати. Декілька підказок, які вирішують проблему:

  • переконайтеся у справності роз'єму, підключивши навушники;
  • поміняйте порт;
  • перезапустіть ноутбук;
  • перевірте драйвера на наявність збою;
  • вимкніть режим «Літак» на комп'ютері;
  • зверніть увагу на відсоток заряду батарей ПК та бездротової колонки;
  • Виконайте повторне налаштування для зовнішнього виведення звуку.

Іноді проблема криється в навушниках, що залишилися в гаджеті. Їх слід витягти. Завдяки сучасним технологіям якісний звук можна отримати у будь-яких умовах. Стереосистема підбирається за дизайном, технічними параметрами та потужністю ноутбука та мобільності. Любителі музики, встановивши лазерне шоу-обладнання , здатні організувати нічний клуб у себе вдома.

Для хорошого об'ємного звучання колонки поряд не встановлюються. Тільки якісний фоновий супровід здатний залишити враження від музики чи фільму. Жодні відеоефекти не замінять аудіо. Ставимо колонки і насолоджуємось гарною акустикою.


28 лютого 2022
1
false
false
true
Вилучити
Змінити