Як підключити саундбар до телевізора?

Розвиток технологій не стоїть на місці. Тому з появою кожної нової серії телевізори стають все кращими та якіснішими. Сучасні матриці гарантують ідеальне зображення, використовувані технології забезпечують хорошу перенесення кольорів. Але незважаючи на величезний внесок у розвиток графіки, звук у більшості ТБ далеко не ідеальний.

Правила подключения саундбара

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Це обумовлюється насамперед габаритами панелей. Повноцінні колонки, як і добрий сабвуфер, просто нікуди вбудувати. Отже, страждає як максимальна гучність, так і можливість гнучкого налаштування. У зв'язку із цим залишається актуальним питання підключення до телевізора саундбару – пристрою для посилення звуку.

Як розмістити акустику?

Отже, якісний саундбар дарує вам безліч переваг, серед яких:

  • можливість забезпечити ідеальне звучання як самого ТБ, так і зовнішніх пристроїв, що підключаються до нього;
  • можливість прослуховування медіаконтенту зі сторонніх накопичувачів;
  • просте керування, доступне навіть дитині;
  • компактні габарити.

Перш ніж зайнятися підключенням та встановленням, необхідно уважно продумати, де знаходитиметься акустична система. Не варто забувати про цей етап. Адже якщо встановити саундбар неправильно, ви будете позбавлені приємних вражень від перегляду та прослуховування ТБ.

Рекомендується кілька варіантів розташування:

  • безпосередньо перед телевізором – використовується в тому випадку, якщо ТБ встановлений на стійці чи тумбі;
  • під телевізором - у разі кріплення основного пристрою на стіні у підвішеному стані;
  • над ТВ - підійде в тому випадку, якщо пристрій розташований занадто низько, або відсутній місце для встановлення звукової панелі;
  • всередині стійки кріплення - в даному випадку необхідно стежити, щоб саундбар був трохи висунутий і динаміки нічого не перекривало.

У жодному разі не варто розміщувати саундбар далеко від телевізора. Це суттєво позначиться на звуку, адже він виходитиме здалеку. Крім того, слідкуйте, щоб перед акустикою не було ніяких сторонніх предметів. Вони можуть гасити сигнал і помітно знижувати гучність. З цієї причини розміщувати акустику за телевізійною панеллю неприпустимо.

Види підключення саундбару до телевізора

Для підключення акустичної системи до ТБ знадобиться відповідний роз'єм та шнур (який, як правило, йде в комплекті). Серед усіх видів з'єднань можна виділити такі варіанти:

  • за допомогою HDMI-роз'єму;
  • оптичний;
  • коаксіальний;
  • через аналоговий вхід;
  • через роз'єм для навушників;
  • Ethernet-з'єднання;
  • бездротовий спосіб.

Найнадійнішим і найзручнішим способом з'єднання залишається HDMI-роз'єм. Для цього обидва пристрої повинні підтримувати технологію HDMI ARC. Ця можливість дозволяє забезпечувати реверсивну подачу сигналу. При цьому підтримується можливість регулювання гучності за допомогою стандартного телевізійного пульта дистанційного керування, що дуже зручно.

Оптика дозволяє максимально зберегти якість передачі на виході. На неї не впливають електромагнітні хвилі, а отже, звук буде максимально чітким та ідеальним. Важлива умова – наявність відповідного входу та виходу та гарний кабель. Дешевий варіант не підійде. Інакше навіть найкраща акустика звучатиме погано.

Альтернативою оптичного волокна може стати коаксіальний шнур. На нього також не впливають перешкоди, а значить ви зможете відчути всі переваги своєї акустики, включаючи систему 5+1 і 7+1.

Аналогове з'єднання рекомендується використовувати лише у випадках, коли використання більш сучасних варіантів технічно неможливо. Даний вид підключення зводить нанівець можливості використання багатоканального звуку. Крім того, під час передачі часто виникають перешкоди. Для з'єднання використовується кабель 2RCA-2RCA або 3RCA-3RCA. Альтернатива – роз'єм miniJack та шнур для навушників.

Сучасні моделі дозволяють підключати саундбар до телевізора за допомогою підключення до мережі. Залежно від характеристик пристроїв, з'єднання можна здійснювати за допомогою кабелю Ethernet або за допомогою з'єднання Wi-Fi (Bluetooth). Паралельно пристрої отримують доступ до мережі. Отже, останні програмні оновлення та якісний медіаконтент будуть завжди під рукою.

До речі, останнім часом все більше людей віддає перевагу саме бездротовому з'єднанню. Відсутність зайвих дротів робить простір під телевізором акуратнішим. Ще один плюс – менше пилу на поверхнях.

При встановленні аудіосистеми важливо дотримуватися ряду правил:

  • обов'язково слідкуйте за тим, щоб усі елементи конструкції були надійно закріплені;
  • розміщуйте кабелі поза зоною доступу дітей та свійських тварин;
  • уникайте надмірної вологості у приміщенні (це може призвести як до пошкодження техніки, так і до зниження сигналу);
  • закріплюйте кронштейни виключно на рівних поверхнях;
  • не забувайте про техніку безпеки.

Зважайте на всі нюанси, і ви зможете насолоджуватися хорошим звуком щодня.

Як вибрати саундбар?

Отже, як підключати саундбар, розібралися. Але як його вибрати, щоб отримати в результаті саме той результат, на який розраховуєте? Спершу - про влаштування саундбару.
Критерии выбора саундбара

 

 

 

 

 

Як правило, він складається із трьох частин:

  • безпосередньо програвач;
  • колонка (одна чи кілька);
  • процесор, що відповідає за кодування та перетворення сигналу.

Розрізняються вони за такими характеристиками:

  • тип пристрою – активні, пасивні;
  • тип підключення;
  • наявність окремого сабвуфера;
  • потужність;
  • якість звучання;
  • бренд - лідерами на ринку залишаються LG, Philips, TCL, Sonos, Sony.

Технічні характеристики пристрою, безперечно, важливі. Такі параметри, як потужність та частота звучання, визначають приблизні звукові характеристики та максимальну гучність.

На окрему увагу заслуговують пристрої, які дозволяють підключити окремий сабвуфер. Використовуючи якісне доповнення, можна досягти ідеального об'ємного звучання та відчути себе в домашньому кріслі не гірше, ніж у хорошому кінозалі.

Однак якщо цю інформацію легко прочитати на коробці, звук все-таки краще почути. Тому, перш ніж замовити модель саундбара, що сподобалася вам, варто сходити в магазин і прослухати кілька варіантів.

Відмінний результат за помірну ціну дає Sony HT-G700 3.1 . Цей саундбар передбачає використання технології звучання Dolby Atmos і видає 400 Вт потужності. Такий варіант замінить дорожчу акустику для домашнього кінотеатру. Плюсом стануть компактні габарити та стильний зовнішній вигляд пристрою, що впишеться у будь-який дизайн інтер'єру.

Бажаєте отримати ідеальне звучання навіть у великому приміщенні – вибирайте Studio Evolution EvoSound . Коштує він не дешево, але акустика цього бренду давно не залишає топових позицій у світових рейтингах. Окрім потужного чистого звуку, ви отримаєте можливість гнучкого налаштування 7-смугового еквалайзера. Плюс до цього – надійність, довговічність та стовідсоткова впевненість у результаті.

Якщо ж ви не женетеся за ідеальними басами, а просто хочете покращити звук телевізора, не надто вибившись із бюджету, то компанія TLC дарує вам таку можливість. Взяти, наприклад, саундбар TCL TS5010 2.1 . Потужності 240 Вт цілком вистачить для вітальні або спальні. Пристрій має оптичний вхід та забезпечує можливість бездротового підключення. Звук досить чистий, мінімальний дизайн. А якщо у вас вдома телевізор такої торгової марки, то вийде ідеальний тандем!

Як бачите, жодних особливих складнощів ні з вибором акустики, ні з її підключенням немає. Однак і ставитися з недбалістю до встановлення саундбару не слід. Використовуйте наші поради та рекомендації, щоб все ідеально підійшло. А якщо виникнуть труднощі, звертайтеся до професійних консультантів. Таких можна знайти в інтернет-магазині 1-m.com.ua. Вони допоможуть визначитися з вибором техніки та розкажуть про всі нюанси використання. Насолоджуйтесь якісним звуком із гарним саундбаром!


22 листопада 2021
1
false
false
true
Вилучити
Змінити